Kim jesteśmy?

Kilka słów o nas

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „DIMEX” Sp. z o.o. zostało zawiązane w 1990 roku w Katowicach.
Od początku jego głównym przedmiotem działalności był hurtowy handel paliwami stałymi, ze specjalizacją w obrocie koksem.

Koks

 

Koks to jeden z podstawowych materiałów przemysłu paliwowo-energetycznego, który znajdą Państwo w naszej ofercie. Dzięki doskonałej znajomości rynku paliwowego oraz wiedzy z zakresu handlu podejmujemy współpracę wyłącznie z godnymi zaufania producentami koksu, co zapewnia najwyższą jakość świadczonych przez nas usług.

 

Rodzaje koksu i ich zastosowanie

 

Jesteśmy dostawcą koksu metalurgicznego (wielkopiecowego), odlewniczego i opałowego. Koks wielkopiecowy to substrat znajdujący zastosowanie w przemyśle stalowym, gdzie bierze udział w reakcjach redukcji rudy żelaza do surówki oraz jest paliwem wytwarzającym ciepło niezbędne do rozgrzania i stopienia materiałów. Koks odlewniczy jest używany jako surowiec do topienia żeliwa w żeliwiarkach. Umożliwia wytwarzanie wysokiej jakości stopów żelaza i metali kolorowych, a także wapna palonego, wełny szklanej i wełny mineralnej skalnej.

 

Koks opałowy to wydajne paliwo, które charakteryzuje się powolnym spalaniem i długim utrzymywaniem ciepła. Dzięki wysokiej kaloryczności oraz znikomej zawartości substancji zanieczyszczających, koks opałowy uznawany jest za czysty i świetnej jakości materiał opałowy, doskonale sprawdzający się w ogrzewaniu domów, zakładów pracy i często używany w elektrociepłowniach.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy dogodne metody transportu, w tym między innymi przewóz koksu w opakowaniach typu big-bag i kontenerach. Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Nasza Misja

Podejście biznesowe
Relacje z naszymi partnerami oparte są na zasadzie wzajemnych korzyści (win-win), co gwarantuje pomyślną współpracę zorientowaną na realizację wspólnych celów biznesowych.

Zapewniamy wysokiej klasy bezpieczne i stabilne usługi oraz najwyższej jakości towary.

img win win - Strona główna
img partnerstwo - Strona główna
N
aszym partnerom dajemy możliwość skoncentrowania się na
ich zasadniczej działalności, tym samym stając się częścią ich biznesu.

Zapewniamy wsparcie wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych w konkretnych grupach towarów pracowników, gwarantujących naszym kontrahentom indywidualne podejście.

Dzięki wysokiej elastyczności wynikającej z wielu źródeł zaopatrzenia, stałych kontraktach handlowych oraz wieloletniemu doświadczeniu, umożliwiamy realizację niestandardowych zleceń dopasowanych do potrzeb naszych Klientów.

Relacje z naszymi partnerami budujemy na współpracy, wzajemnym wsparciu, indywidualnym podejściu i ukierunkowaniu na realizacje ich potrzeb, świadcząc im szczególną wartość dodaną.

img wartosc - Strona główna

Partnerzy

Z kim współpracujemy?

Jesteśmy dealerem kluczowych producentów koksu odlewniczego, przemysłowego i opałowego.
Na podstawie zawartych umów oferujemy na rynku krajowym węgle grube oraz miały.

 

W zakresie handlu grafitem naturalnym jesteśmy importerem tego towaru z Republiki Czeskiej, Norwegii i Chin.

Współpraca

Dlaczego warto?

Długoletnia współpraca z największymi producentami koksów, jak również zawarte wieloletnie umowy dealerskie i wyłącznościowe,
pozwalają zagwarantować naszym klientom stałe i terminowe dostawy towarów o oczekiwanych parametrach jakościowych.
Firma posiada swoich stałych przedstawicieli na rynkach Europy zachodniej i wschodniej oraz w Azji.

Zapraszamy do złożenia Zapytania ofertowego »

Zapoznaj się z naszymi Produktami »